Storno co to znaczy.
Co to jest Storno. Czym jest: stosowane jest w chwili, gdy wystapi błąd przy księgowaniu. Używanie.

Czy przydatne?

Co to jest Storno

Definicja z ang. Reversal, z niem. Umkehrung.

Słownik STORNO: Storno to jest sposób na anulowanie zapisu na koncie
Strono stosowane jest w chwili, gdy wystapi błąd przy księgowaniu. Używanie storna w księgowości umożliwia zachowanie czytelności zapisów na koncie.
Storno czerwoneSaldo czerwone zapisywane jest w wartościach ujemnych. Storno czerwone skutkuje anulowanie blędnego zapisu na koncie, a w tym samym momencie usunięte są wiadomości o obrocie na kontach.
Zapis na koncie, który chcemy skorygować należy wprowadzić w tej samej postaci, to oznacza na ten sam numer konta, z tą samą wartością lecz z znakiem minus.
Storno czarneStorno czarne zapisywane jest na tym samym koncie, które chcemy skorygować. Zapisujemy w tej samej wartości, ale po przeciwnych stronach do zapisu korygującego.
Storno czarne zapisywane jest w wartościach dodatnich, a to skutkuje powiększenie obrotów na koncie, lecz nie skutkuje zmian w saldzie końcowym.
Storno czarne albo czerwone wystepują jako storno całkowite albo częscioweGdy chcemy użyć storna całkowitego to korygujemy całą kwotę pomyłki, a w razie storna częściowego korygujemy tę część gdzie nastapił błąd.
Polecenie księgowania (PK) jest fundamentalnym dokumentem umożliwiającym dokonanie storna na koncie.
Bibliografia:
,,Rachunkowość finansowa i podatkowa,, - T. Cebrowska
,,Encyklopedia księgowego 2010,, - Infor Ekspert Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością
,,Rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw,, - R. Niemczyk

Czym jest Storno znaczenie w Słownik S .